Fotolajm
Burime të afërta me zhvillimin e tabletit të ri të LG-së, G Pad 8.3, i cili pritej të debutonte në treg para fundit të vi këtij muaji, me një çmim mjaft konkurrues.

Skiatoret e vegjël ia kanë zbardhur fytyrën Kosovës. Ata kanë dominuar në garën rajonale 'Steve Ilievski’ që është mbajtur gjatë fundjavës në Maqedoni. Në këtë garë kanë marrë pjesë garues nga mosha 5 deri në 15 vjeç. Pjesë e kësaj gare ishin 84 garues nga Kosova, Serbia, Mali i Zi dhe Maqedonia.

...
Mavraj i ‘kundërpërgjigjet’ Dukës

Mërgim Mavraj ka insistuar se do të vazhdojë të jetë falënderues ndaj njerëzve dhe Zotit.

...

Të zhytur në deficit

05 orë më parë
...
Historia e lashtë e qytetit të Prizrenit në 20 foto

Ky territor ishte i banuar që nga antika, kur njihej me emrin Theranda në shek. II para erës sonë. Që nga viti 1863, fotografë të shumtë kanë vizituar qytetin e Prizrenit duke e fotografuar. Disa nga ata janë Auguste Léon 1913, König 1934, Székely 1863.

...

Kur kultura bashkon popujt

04 dite më parë

Kjo është Kylie Jenner, motra e vogël e Kim Kardashain. Ajo është vetëm 17 vjeçe, por ia ka arritur të marrë vëmendjen e medias, sidomos me fotot provokuese. Se fundmi ajo është fotografuar me një palë çizme aspak komode për të ecur teksa kishte veshur një fustan rozë. Kylie kërkon vëmendjen me çdo kusht dhe me këto forma gara bëhet e vështirë brenda klanit Kardashian.

...

Palestinezët zyrtarisht të bashkuar me Gjykatën Penale Ndërkombëtare

Palestinezët janë bashkuar për Gjykatën Penale Ndërkombëtare si një hap kyc për ti ndjekur izraelitit për krime te dyshuara të luftës.

21 minuta më parë
...

Iggy dhe Britney, klipi lansohet më 5 maj

Iggy Azalea dhe Britney Spears do të lansojnë super bashkpunimin e tyre pas një muaji.

02 orë më parë

nen pernunim